Atrakcje

Międzyzdroje

Miasto Międzyzdroje to znany polski kurort, który położony jest na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Najcieplejsze nad naszym Bałtykiem morze, piękna piaszczysta plaża, piękne lasy pobliskiego Wolińskiego Parku Narodowego, Park Zdrojowy, sprawiają, że turyści i wczasowicze tłumnie odwiedzają Międzyzdroje każdego roku.

W lipcu odbywa się tu Festiwal Gwiazd, w trakcie którego wyświetlane są filmy, prezentowane spektakle teatralne, wernisaże. Co roku kolejne gwiazdy odsłaniają swoje dłonie wmurowane w chodnik Alei Gwiazd. Obrazu kurortu dopełnia Promenada Nadmorska, z usytuowanymi przy niej amfiteatrem, a także wychodzące na 395 metrów w morze molo.

s
Zwiedzanie

Molo

Molo - o długości 395 m, najdłuższe betonowe molo w Polsce. Pierwszy drewniany pomost został wybudowany w 1884 roku. Molo jest ulubionym miejscem nie tylko zakochanych odwiedzających Międzyzdroje, ale także wszystkich turystów podziwiających morską panoramę podczas letnich zachodów słońca i jesiennych widowiskowych sztormów.

Aleja Gwiazd
Zwiedzanie

Aleja Gwiazd

Dzieło prof. Adama Myjaka związane z organizowanym od 1996r. Festiwalem Gwiazd . Jest to nietypowa aleja, na której uwieczniono w brązie prawie 200 odcisków dłoni artystów i pomniki, upamiętniające wielkie postaci kina i teatru. Co roku na początku lipca Międzyzdroje stają się polską nadmorską stolicą kultury goszcząc gwiazdy polskiego kina i tysiące turystów.

Zwiedzanie

MPWPN

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego - na wystawach stałych i czasowych podziwiać można bogaty świat przyrody- roślin i zwierząt wyspy Wolin. Polujący bielik niosący upolowaną ofiarę, atakujące bataliony czy też odpoczywające na brzegu morza foki szare to tylko niektóre atrakcje. Obok muzeum znajduje się woliera z bielikiem.

Zagroda Żubrów w Międzyzdrojach
Zwiedzanie

Zagroda Pokazowa Żubrów

Zagroda Pokazowa Żubrów - oddalona od miasta o 1,2 km, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Utworzona w 1976 roku jako obiekt turystyczno-edukacyjny Parku. Podziwiać tu można stado żubrów oraz piękne okazy jeleni, saren, dzików i bielików.

Zwiedzanie

Kawcza Góra 61 m.n.p.m

Kawcza Góra 61 m.n.p.m. - punkt widokowy na Zatokę Pomorską we wschodniej części miasta. Na szczycie postawiono pamiątkowe głazy ze zjazdów leśników z 1892r. - Zjazd leśników Niemieckich z 1992r. - Zjazd Polskiego Towarzystwa Leśnego a niżej kamienny obelisk upamiętniający zjazdy Światowego Związku Kresowych Żołnierzy Armii Krajowej.

Zwiedzanie

Gosań 94 m.n.p.m

Gosań 94 m.n.p.m - najwyższe w Polsce wzniesienie klifowe. Dojazd drogą nr 102 w kierunku Kołobrzegu, (ok. 4 km od centrum Międzyzdrojów). Na miejsce dociera się przez malownicze wzgórza porośnięte stuletnimi bukami i dębami. Z góry rozciąga się imponująca panorama na wody Zatoki Pomorskiej, w dali widać molo w Międzyzdrojach, port w Świnoujściu oraz część niemieckiego wybrzeża wyspy Uznam.

jezioro Turkusowe
Zwiedzanie

Jezioro Turkusowe

Jezioro Turkusowe - nad jeziorem o przepięknej barwie górują lesiste wzgórza , znajduje się ścieżka edukacyjna koło ścisłego rezerwatu im. prof. Szafera. Do lat 50 tych ubiegłego wieku znajdowała się tu kopalnia kredy, która została zalana tworząc jezioro o oryginalnym kolorze. Jezioro można obejść dookoła korzystając z malowniczych ścieżek wyznaczonych przez WPN.